Danes so prvošolci uradno postali del skupnosti učencev. Starejši učenci so zanje pripravili program, seveda pa niso manjkale naloge, s katerimi so so jih preizkusili, kaj so se v tem šolskem letu naučili. Prvošolci so se seveda odlično odrezali in sprejem ni bil pod vprašajem.

Predsednica skupnosti učencev naše šole Tara Zakotnik jih je nagovorila takole:

Pozdravljam vas s strani vseh učencev na naši šoli. Del naše šole ste že skoraj eno leto, končno pa je čas, da vas uradno sprejmemo še v našo skupnost učencev. Kjer se ne smete bati izraziti svojega mnenja in kjer vam bodo vedno na pomoč pristopili starejši učenci. Čez samo nekaj let pa boste na našem mestu stali vi in razmišljali o vseh izkušnjah in dogodivščinah, ki se bodo nabrale skozi leta. Upam, da ste v današnjem dnevu uživali in se tudi kaj novega naučili.