V tednu med 28. 3. 2022 in 1. 4. 2022 smo se štirje strokovni delavci OŠ Veliki Gaber udeležili druge Erasmus+ izmenjave. Tokrat smo gostovali v Italiji v San Salvu. Deležni smo bili prijetnega gostoljubja. Strokovni delavci smo imeli možnost opazovanja vsakodnevnega dela v šoli in bili prisotni pri pouku. Pridobili smo nove ideje za delo, lahko smo primerjali načine poučevanja z našim in med seboj izmenjali izkušnje. Učenci na šoli so bili zelo delavno naravnani, sproščeni, vedoželjni, komunikativni in pozorni do nas, gostujočih. Poleg neposrednega stika s šolskim utripom smo strokovni delavci iz Slovenije, Turčije, Litve, Španije in Italije svoje izkušnje izmenjavali in izpopolnjevali tekom strokovnih ekskurzij v bližnji okolici.