Ljubezen in sočutje sta nuja, ne razkošje.
Brez njih človeštvo ne more preživeti.
Dalai Lama

Danes, 14. 12. 2016, je šolo v okviru projekta Drugačnost združuje obiskala ga. Alenka Kos iz Društva za boljši svet, Vilinski ključ. Z njo so učenci tretje triade preživeli dve šolski uri. Skupaj so razmišljali o sprejemanju drugačnosti in vrednotah za življenje. Svoje misli so na koncu učenci tudi zapisali. Trem učencem je podarila svojo knjigo z naslovom Drugačnost oz. zgoščenko, enemu učencu pa poseben ključ, ki pooseblja sedem vrednot.

Obisk so finančno podprla lokalna podjetja: Kotar transport d.o.o., Orkoplast kovinoplastika d.o.o., Lolabuland-šolanje psov d.o.o., Bistro Lavš- Tomaž Lavš, s.p., Integral voznik Novo mesto d.o.o., Dobra trgovina d.o.o.
in Silvo Trlep s.p. Za pomoč se jim najlepše zahvaljujemo.

Ga. Alenka Kos je novico o obisku naše šole napisala tudi na svoji spletni strani Vilinski ključ (povezava tukaj). Tam je zapisanih tudi nekaj lepih misli naših učencev.