LET’S GO OUT! 2024-2026

S 1. oktobrom 2024 smo pričeli z mednarodnim projektom Erasmus+ Let’s go out!. V projekt bomo vključeni do marca 2026. Namen projekta je poiskati drugačne pristope v poučevanju na prostem, ki jih bomo lahko vključevali v pouk ter ga tako naredili privlačnejšega, drugačnega ter predvsem bolj učinkovitega. Namen projekta je tudi spodbujanje učencev k širjenju obzorij, k spoznavanju in spoštovanju kultur, narodov in narave v drugih evropskih okoljih.

Projekt bomo začeli z izobraževanjem za zaposlene. Med 14. 10. 2024 in 24. 10. 2024 bomo gostili izredno profesorico na Pedagoški fakulteti Univerze na Islandiji dr. Auður Pálsdóttir. Njeno glavno področje poučevanja in nadzora je geografsko in naravoslovno izobraževanje v izobraževanju učiteljev, študij islandskega besedišča, samoevalvacija šole, izobraževanje o trajnostnem razvoju in izobraževanje na prostem kot sestavni del predmetov. Je aktivna vodja delovne skupine v evropski zvezi AURORA – mreži evropskih univerz, katerih cilj je akademska odličnost z družbenim pomenom (https://aurora-universities.eu/ ).

V sklopu projekta bomo izvedli tudi senčenja strokovnih delavcev na delovnem mestu. Naši učitelji bodo za en teden odšli na šolo v tujini in tam spremljali pouk ter nato izkušnje in spoznanja prenesli v svoje delo. Tudi mi bomo gostili tuje učitelje pri nas, ki bodo prav tako spremljali naše delo.

Za učence najzanimivejši del pa bosta dve mobilnosti učencev. Vsakič bo v tujino potovalo 10 učencev zadnje triade, sprejeli pa bomo tudi učence tujih šol, ki bodo bivali pri naših družinah.

Države, s katerimi bomo skupaj delili naše aktivnosti in izkušnje, so:

Izvedba tega projekta je financirana s strani EU.