Na šoli smo Svetovni dan Romov, ki je bil 8. aprila, obeležili v torek, 11. aprila. Naša dolgoletna učiteljica Justina Zupančič in romska pomočnica v občini Trebnje Milijana Gligić – Mikica sta učence kulturno in jezikovno ozaveščali o življenju Romov nekoč in danes. Spoznali so, da so se Romi veliko preseljevali in so se šele v zadnjih sedemdesetih letih ustalili na določenih območjih. Vpeti so v šolanje v slovenskih šolah, ker pa je njihov materni jezik romščina, potrebujejo veliko pomoči pri usvajanju znanj. Dolgoletna romska pomočnica Mikica je poudarila, kako pomembno je spoštovati drugačnost in jo sprejeti. O življenju med Romi je napisala tudi knjigo Bežeči ježi. Gospa Mikica je tudi pesnica, ki piše pesmi v slovenščini in romščini. Učenci so doživeli jezikovno kopel v poslušanju pesmi v romščini in slovenščini Kon hilo krivo (Kdo je kriv?), štetju do 10 ter petju pesmi Šuži Anka (Lepa Anka). Učenci so spoznali slavne romske predstavnike iz sveta glasbe, likovne umetnosti, filma in športa.